Türkiye’nin önde gelen otomotiv yan sanayi şirketlerinden olup çeşitli ülkelere ihracat yapan ve bir Nursanlar Holding iştiraki olan Takosan, 40 yılı aşkın süredir otomotiv sanayi için göstergeler, yakıt şamandıraları, dijital saat, takograf gibi ürünlerin yanı sıra, plastik parçalar da üretmektedir.

Takosan; Taysad-Gebze’deki merkez tesisinde ve Romanya gösterge montaj tesisinde, toplam 11500m² kapalı alanda, 182 çalışanı ile yılda 1 milyon adet mertebesinde gösterge üretmektedir.

ISO 9001, ISO/TS 16949 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi gibi rekabet gücü açısından kalite ve verimliliğe büyük bir önemi olan sertifikalara sahip olan Takosan; Renault, Dacia, Ford, Toyota, Otokar, Karsan, UAZ, CNH, Türk Traktör, Tümosan, Erkunt ve Başak Traktör firmalarına yüksek kalitede, rekabetçi ürünler tedarik etmektedir. 1970’den beri otomotiv sektöründe firmalarla kurduğu yenilikçi yaklaşım sayesinde, uzman ve güçlü kadrosu ile sektörü geliştiriyor ve alanımızda öncü ve lider olma özelliğini korumaya devam ediyor.